Dijital Pazarlama Eğitimlerini İzle!

Ücretsiz Eğitimler

Dijital Pazarlama Eğitimleri Seni Bekliyor!

Giriş yapKayıt Ol
Blog Carousel Back
Yerel SEO Nedir

Yerel SEO Nedir

Yerel seo, bir işletmenin belirli bir coğrafi bölgedeki potansiyel müşterilere ulaşmak için kullanılan bir SEO stratejisidir.

blog yazarı resmiİrem Marufoglu

Yerel seo, bir işletmenin belirli bir coğrafi bölgedeki potansiyel müşterilere ulaşmak için kullanılan bir SEO stratejisidir. Web sitenizin varsa coğrafi konumunu ve hedef pazarını hedefler ve arama motorlarında yerel aramalarda daha üst sıralarda çıkmayı amaçlar.

Yapılan bir araştırmaya göre kullanıcıların Google'da yaptığı aramaların %46’sının yerel aramalar olduğunu ve yine kullanıcıların %71’inin yeni bir yer keşfetmeden önce arama yaptığını sonucu ortaya çıkmıştır. böyle bir potansiyel varken, işletmelerin %56’sının hala Google My Business'ta yer almadığı söyleniyor. Böyle bir potansiyel hedef kitlemiz varken yerel seo yapmamak olmaz.

Peki bunu nasıl yapacağız?

Yapmamız gereken ilk işlem google my business profili oluşturma işletmenizin Google My Business profili oluşturarak, işletme adı, adresi, iletişim bilgileri, çalışma saatleri ve müşteri yorumları gibi bilgileri kaydedebiliriz.

Tıpkı Google My Business profili oluşturmak gibi çeşitli sosyal medya platformlarında bulunan haritalardan işletmenizin adresin girmek haritadaki konumlarını işaretlemek yerel seo açısından fayda sağlayan bir çalışmadır. Günümüzde en sık kullanılan sosyal medya araçlarının. tiktok ve instagram olduğunu düşünürsek bu platformlarda var olmak hem yerel seomuzu yükseltir hem de marka bilinirlğimizi artırabilir.

Yerel seo için yapabileceğimiz başka bir çalışma da sitenizde konuma göre anahtar kelimelerin geçirilmesidir. Bunu web site iletişim ya da hakkımızda bölümüne adresinizi girerek ya da bu konu ile ilgili içerik oluşturarak yapabilirsiniz.

Benzer İçerikler